Sutty o Świecie.

^  <  >

 

Sutta o powiązaniach.

Upaya Sutta, SN 22.53.

 

W Savatthi, Błogosławiony przemówił:

"Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z materią jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na materii, bazująca w materii, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

 

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z uczuciem jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na uczuciu, bazująca w uczuciu, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

 

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z percepcja jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na percepcji, bazująca w percepcji, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

 

Powiązania mnisi są zniewoleniem, niepowiązania są wyzwoleniem. Z inicjacja jest powiązana świadomość kiedy trwa, wsparta na inicjacji, bazująca w inicjacji, zabarwiona przyjemnością jako zarodkiem jej kontynuowania, wzrostu i rozwoju.

 

Mnisi, jeśli ktoś twierdzi, że wskaże przechodzenie i odchodzenie, znikanie i ukazywanie, wzrost i rozwój świadomości wolnej od materii, wolnej od uczuć, wolnej od percepcji, wolnej od inicjacji woli, to nie ma takiej mozliwosci aby tego dokonał.

 

Mnisi, kiedy wasza żądza elementów materialnych jest  odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza uczuć jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza percepcji jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Kiedy wasza żądza inicjacji jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje. Mnisi, kiedy wasza żądza świadomości jest odcięta, wypleniona, wtedy świadomość się nie ustabilizuje.

 

Mnisi, wraz z nie ustanowieniem i nie rozwojem świadomości jest uwolnienie, wraz z uwolnieniem przychodzi stabilizacja prowadzać do zadowolenia. Nie zaabsorbowany zadowoleniem, wygasł wiedząc: Zradzanie zostało zniszczone, święte życie przeżyte do końca, co było do zrobienia zostało dokonane, nie ma już obecnie nic więcej."

 v.1.00 © 2012 Tipitaka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone. Wyłącznie do bezpłatnego rozpowszechniania.